Rehabilitacja w Epidermolysis Bullosa cz.1

Ćwiczenie palców rąk i stóp zwiększające zakres ruchów stawach, zapobieganie zrostom, uelastycznienie blizn.

Podczas zajęć rehabilitacyjnych starałam się osiągać zamierzone cele wykorzystując elementy pedagogiki zabawy, bowiem w sytuacji, gdy dotyk jest niewskazany ran i bólu jaki może wywołać. Ważne jest, aby cele osiągać w taki sposób, by dziecko wykonywało zaplanowane przez rehabilitanta ruchy w sposób spontaniczny. Dlatego zalecam wykonywanie ćwiczeń przez zabawę. Pośród licznych zabaw jakie wykorzystywałam w terapii z dzieckiem myślę, że godne polecenia są zabawy paluszkowe, masażyki, malowanie dłońmi i stopami, zabawy w materiałach sypkich i przekształcalnych oraz teatrzyk.

Czytaj więcej...

Rehabilitacja w Epidermolysis Bullosa cz.2

Malowanie dłońmi, stopami, palcami. To metoda, która pozwala na tworzenie pięknych, trwałych obrazów. Do tego celu należy wykorzystać specjalne farby do malowania dłońmi. Kładąc pomalowaną dłoń na kartce można tworzyć kielichy kwiatów, motyle, trawę, słońce, liście. Paluszkami można wykonać pąki kwiatów, bazie, kwiatki. Najwdzięczniejsze tematy do tworzenia takich prac to letnia łąka i jesienne drzewa. Ilość tematów jest niewyczerpana i zależy tylko od pomysłowości dziecka i terapeuty.

Czytaj więcej...

Film o rehabilitacji

Film pokazuje na przykładzie Zuzi chorej na rzadkie schorzenie genetyczne skóry Epidermolysis Bullosa ? Pęcherzowe Oddzielanie się Naskórka jak należy przeprowadzać ćwiczenia rehabilitacyjne dłoni po przez zabawę, aby palce u rąk i nóg nie zrastały się i przykurczały.

Czytaj więcej...

Ćwiczenia manualne rąk

rehab1
 

1) Zginanie grzbietowe i dłoniowe nadgarstka (ręka idzie raz w górę, raz w dół)

Pozycja wyjściowa: siedzenie lub leżenie na plecach, łokieć zgięty, ręka skierowana w górę. Trzymaj rękę ćwiczącego jedną ręką, jego nadgarstek drugą (jak na rys.)

Faza 1: Poproś dziecko aby zgięło nadgarstek jak najbardziej do przodu (prowadź ruch!)

Faza 2: Poproś dziecko aby odciągnęło nadgarstek jak najbardziej do tyłu (prowadź ruch!)
Faza 3: Powrót do pozycji wyjściowej.

Zadaniem rodzica w tym ćwiczeniu jest pomoc w jego wykonaniu, a nie robienie tego za dziecko. Dziecko bierze czynny udział w ćwiczeniach.

 

Czytaj więcej...

 

 

 

1slider

Nasi Partnerzy

6.jpgkruk.jpgmediamed.jpgmolnlycke.jpgconvatec.jpgpolymem.jpgorphan.jpglines.jpgmojarana.jpgeurordis.jpglr.jpg

Rozliczenie PIT z PITax.pl

button 1 200x135px

dotpay debra

nowa strona EB

fanimani debra eb

Konsultacja i pomoc pielęgniarska

Drodzy rodzice/opiekunowie jeśli potrzebujecie pomocy, konsultacji pielęgniarskiej i opieki w zakresie wiedzy o lekach, opatrunkach i ich zastosowania w leczeniu i pielęgnacji w Epidermolysis Bullosa zachęcamy cię do kontaktu z Debra Polska Kruchy Dotyk tel. + 48 668 837 308. Więcej danych teleadresowych w zakładce kontakt.