Stowarzyszenie Debra Polska Kruchy Dotyk

Lato dla Motylków 2014 ? tak było?

Tegoroczny turnus szkoleniowo ? rehabilitacyjny zorganizowany przez Debra Polska odbył się w jednym z najpiękniejszych Regionów Polski, jakim są Mazury, często nazywane płucami Polski. Gościliśmy w miejscowości Krutyń nad rzeką o tej samej nazwie Krutynia znanej ze spływów kajakowych.

W tegorocznym turnusie brało udział 71 osób. Podczas czternastu dni podopieczni mogli uczestniczyć w wielu specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach. Szkolenia dla rodziców i dorosłych uczestników szczególnie w kwestii zastosowania nowoczesnych form pielęgnacji i leczenia opatrunkowego, zajęciach psychologicznych, wspólnych rozmowach, aż po zajęcia rekreacyjne przygotowane tylko dla rodziców oraz po wspólną rekreację rodziców z dziećmi.

Najmłodsi uczestnicy turnusu brali udział w codziennej rehabilitacji na powietrzu oraz rehabilitacji indywidualnej, zajęciach z Animatorami. Uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym, a także w festiwalu puszczania wielkich baniek mydlanych i tańca z ogniem.

Całe rodziny brały udział w spływie łódkami po nieskazitelnie czystej Rzece Krutyń, gdzie mogli podziwiać czystą i żywą naturę. Podczas turnusu zorganizowana była wycieczka do Świętej Lipki zwanej Częstochową Północy oraz wycieczka statkiem po Jeziorze Niegocin w Giżycku.

Wszyscy uczestnicy każdego dnia wspólnie siadali przy ognisku i bawili się przy rytmach muzyki granej na żywo przez Zespół Muzyczny OPTIMA.

Kiedy turnus dobiegał końca, każdemu z uczestników trudno było rozstawać się z przyjaciółmi i opuszczać piękno ośrodka, w którym odbywał się tegoroczny turnus. Czternaście dni niestety szybko przeleciało, ale dobre wspomnienia pozostaną na długo.

Bardzo serdecznie wszystkich uczestników pozdrawiamy i już z niecierpliwością odliczamy dni do następnego spotkania we wspólnym gronie, kto wiem może jeszcze większym.

 

 

 

1slider

Nasi Partnerzy

eurordis.jpglr.jpgmolnlycke.jpglines.jpgconvatec.jpgkruk.jpgmojarana.jpgorphan.jpgpolymem.jpgmediamed.jpg6.jpg

Rozliczenie PIT z PITax.pl

button 1 200x135px

dotpay debra

nowa strona EB

fanimani debra eb

Konsultacja i pomoc pielęgniarska

Drodzy rodzice/opiekunowie jeśli potrzebujecie pomocy, konsultacji pielęgniarskiej i opieki w zakresie wiedzy o lekach, opatrunkach i ich zastosowania w leczeniu i pielęgnacji w Epidermolysis Bullosa zachęcamy cię do kontaktu z Debra Polska Kruchy Dotyk tel. + 48 668 837 308. Więcej danych teleadresowych w zakładce kontakt.